Trumpaplaukių kolių veislynas

Mūsų kelio pradžia

Trumpaplaukius kolius atradome ir pamilome 2018 metais. Iki to laiko teko auginti penkių ir bendrauti su dar daugiau įvairių veislių šunimis bei sukaupti vertingos patirties, padėjusios išsirinkti mums tinkamiausią naująjį šeimos narį. Po ilgų paieškų iš Suomijos „Diamondfox“ veislyno į Lietuvą atvykusi marmurinė kalytė Tesla buvo tikras atradimas mūsų šeimoje. Ji nepaprastai sklandžiai įsiliejo į bendrą gyvenimo ritmą, lyg savo margą propelerį-uodegytę būtų sukusi čia jau metų metus. Netrukome įsitikinti savo pasirinkimo taiklumu – Tesla ne tik pateisino, bet net ir viršijo bet kokius lūkesčius. Dabar jau nebeįsivaizduojame savo namų be trumpaplaukio kolio.

“Trumpaplaukiai koliai – viena iš geriausiai saugomų šunų pasaulio paslapčių”. Nebeprisimenu, kur tiksliai skaičiau šiuos žodžius, tačiau manau, jog jie tikrai puikiai iliustruoja šios veislės padėtį. Tikriausiai kiekvienas atpažintų sabalų spalvos ilgaplaukį kolį („Lesę“), o štai kokių tik versijų negirdėjome apie mūsų marmurinę trumpaplaukę kalytę 🙂 Tačiau dažnas, anksčiau ar vėliau atradęs trumpaplaukius kolius, pasilieka su šia veisle ilgam ir sako, jog tai yra būtent tai, ko jie ieškojo daugelį metų. Todėl matydami kiek daug smalsių žvilgsnių ir nedrąsių paklausimų sulaukia mūsų kalytė, bei kiek mažai lietuvių žino apie trumpaplaukius kolius, pasiryžome padėti šiai veislei pasiekti didesnį žinomumą ir pripažinimą.

Suprantama, kad galėtume pasidalinti savo žiniomis su kitais, visų pirma turime turėti jų patys, todėl aktyviai domimės įvairiomis trumpaplaukių kolių naujienomis, nuolatos bendraujame su kolių veisėjais ir savininkais užsienyje. Bent šiek tiek pabendravome bene su visais šių šunų savininkais Lietuvoje. Didžiuojamės būdami Didžiosios Britanijos trumpaplaukių kolių klubo, šunų dresūros ir sporto klubo „Nasrai“ ir Lietuvos britų aviganių savininkų klubų nariai. 2020 m. FCI įregistravome „Indigo aura“ veislyną ir kruopščiai atrinkdami veisimo poras, pasistengsim sudaryt galimybę šiems puikiems šunims suteikt džiaugsmo dar daugiau Lietuvos šeimų.

Šiuo metu vyksta mūsų svetainės atnaujinimo darbai, po kurių čia pateiksime daugiau informacijos tiek apie mūsų sukauptą šunų auginimo ir veisimo patirtį, tiek ir mūsų puoselėjamas vertybes bei ateities siekius. Taigi, pilnaverčiam turiniui kviečiame sugrįžti artimiausiu metu, o jeigu norėtumėte sužinoti daugiau apie trumpaplaukius kolius, mūsų ateities planus ar tiesiog kažko paklausti? Laukiame Jūsų laiškų ir skambučių:

leliene.justina (eta) gmail.com

+370 600 16311