Trumpaplaukių kolių veislynas

Šis tas apie mus

Trumpaplaukius kolius atradome ir pamilome 2018 metais. Iki to laiko teko auginti kelių skirtingų veislių šunis (o bendrauti – su dar daugiau) ir, daugelį metų dalyvaujant kinologinėje veikloje, sukaupti vertingos patirties, padėjusios išsirinkti mums tinkamiausią naująjį šeimos narį. Po ilgų paieškų iš žinomo Suomijos „Diamondfox“ veislyno į Lietuvą atvykusi marmurinė kalytė Tesla buvo tikras atradimas mūsų šeimoje. Ji nepaprastai sklandžiai įsiliejo į bendrą gyvenimo ritmą, lyg savo margą propelerį-uodegytę būtų sukusi čia jau metų metus. Netrukome įsitikinti savo pasirinkimo taiklumu – Tesla ne tik pateisino, bet net ir viršijo bet kokius lūkesčius. Supratome, jog tai tikrai „mūsų” veislė ir nebeįsivaizduojame savo namų be trumpaplaukio kolio. 2021 m. pradžioje pasaulį išvydo pirmoji „Indigo Aura” koliukų vada, o kiek vėliau tais pačiais metais į mūsų namus atvyko ir antroji „imigrantė” iš Suomijos, šįkart žymaus, ilgametę patirtį skaičiuojančio veislyno „Sandcastle’s” trispalvė kalytė Zeta.

Nuolatos sekame kinologijos pasaulio naujienas, bendraujame su užsienio trumpaplaukių kolių veisėjais ir augintojais, taip pat teko susipažinti ir su keletu bendraminčių Lietuvoje. Didžiuojamės būdami Lietuvos britų aviganių savininkų klubo ir Didžiosios Britanijos trumpaplaukių kolių klubo nariais. 2020 m. FCI įregistravome „Indigo Aura“ veislyną ir, kruopščiai parinkdami poras, tikimės, kad mūsų išveisti šuniukai atneš džiaugsmo dar ne į vienerius namus. Mes tiesiog „kvėpuojame” trumpaplaukiais koliais ir nekantraujame pamatyti, kur šis kelias nuves toliau.

Trumpaplaukiai koliai – viena iš geriausiai saugomų šunų pasaulio paslapčių

Nebeprisimenu, kur skaičiau tuos žodžius, tačiau manau, jog jie tikrai puikiai iliustruoja šios veislės padėtį. Tikriausiai kiekvienas atpažintų sabalų spalvos ilgaplaukį kolį („Lesę“), o štai kokių tik versijų negirdėjome apie mūsų trumpaplaukius 🙂 Tačiau dažnas, anksčiau ar vėliau atradęs trumpaplaukius kolius, pasilieka su šia veisle ilgam ir sako, jog tai yra būtent tai, ko jie ieškojo daugelį metų. Todėl matydami, kiek daug smalsių žvilgsnių ir nedrąsių paklausimų sulaukia mūsų šunys, bei kiek mažai lietuvių žino apie trumpaplaukius kolius, nusprendėme sukurti šį puslapį ir išsamiau pristatyti mūsų mylimą veislę.

Vertybės

Visi mūsų šunys visada buvo ir bus, visų pirma, mylimi šeimos nariai, gyvenantys namuose patogų ir šiltą gyvenimą, su kasdieniniais žaidimais ir ausyčių pakasymais. Šalia to užsiimame įvairiais kinologiniais hobiais: pagrinde tai šunų vikrumo (Agility) ar paklusnumo (Obedience) sportas, tačiau taip pat ir šunų parodos, kvapo paieškos pratimai, avių ganymas ar kt. Taip „įdarbiname“ tiek šuns kūną, tiek ir protą, ir siekiame, kad mūsų koliai būtų ne tik gražūs, bet išlaikytų ir darbines veislės savybes.

Būtent tokius šunis veisti ir yra mūsų tikslas.

Visapusiškas trumpaplaukis kolis, kuriame dera taisyklinga anatomija, kilni galvos išraiška, stipri sveikata su stabiliu, patikimu charakteriu, ištverme ir noru būti su šeimininku, kas tai bebūtų – darbas ar poilsis.

Šuniukai

Augindami mažylius, laikomės tokio paties požiūrio: ne tik mūsų šunys yra šeimos nariai, bet jau nuo pat gimimo, šuniukai turi būti taip pat. Štai kodėl jie auga namuose, pirmosiomis savaitėmis miegame tame pačiame kambaryje, o paaugę išsikrausto į bendras namų erdves, kur kasdien mato šeimos gyvenimą, girdi įprastus buities garsus, bendrauja visais šeimos nariais. Didelį dėmesį skiriame ankstyvajai šuniukų stimuliacijai ir socializacijai, nes norime sudėti pačius geriausius pamatus jų tolesniam gyvenimui. Daug laiko praleisdami su jais, pažįstame mažylių besiformuojančio charakterio savybes ir galime prognozuoti, kokie šunys iš jų išaugs bei kokios jų darbinės/parodinės perspektyvos. Taip galime parinkti kiekvienai šeimai tinkamiausią augintinį.

Visi mūsų šuniukai parduodami su pirkimo-pardavimo sutartimis, LKD/FCI kilmės dokumentais, ES gyvūno augintinio pasais, vakcinuoti ir dehelmintizuoti pagal amžių, apžiūrėti veterinarijos gydytojo, patikrinta rega. Į savo naujuosius namus šuniukai vyksta sulaukę 2 mėnesių amžiaus, su visais dokumentais ir šuniuko kraiteliu. Visą tolesnį šuns gyvenimą mielai konsultuojame savo mažylių šeimininkus visais auginimo klausimais – priežiūra, dresūra, sveikata; jei reikia, padedame rasti tinkamus specialistus.

Įdėję tiek meilės ir rūpesčio į savo šuniukus, ieškome jiems tik pačių geriausių šeimininkų. Mums rūpi, kaip šuniukai gyvens, kiek gaus dėmesio būsimuose namuose, ką veiks su savo šeimomis. Atidžiai renkamės žmones, kuriems patikėsime auginti mūsų „vaikus“ ir tikimės, kad bendravimas su naujaisias šeimininkais bus sklandus ir ilgalaikis. Po truputį buriame mažą mūsų veislyno bendruomenę ir laukiame prie jos prisijungiant daugiau puikių žmonių!

 

Linkėjimai,

Justina ir Martynas